DGS

DGS 0.5 Ham Puan Kuralı Nedir?

Hedefuni.com olarak Önlisans eğitimlerini Lisans olarak tamamlamak için DGS sınavına girecek öğrenci arkadaşlarımızın en çok merak ettiği konulardan biri olan DGS ham puan kuralı ile ilgili bu yazımızda sizlere yardımcı olacağız. Dilerseniz alt başlıklar halinde DGS ham puan kuralı nedir, sınava etkisi nasıl olacak şeklindeki sorularımızı cevaplandıralım.

0.5 Ham Puan Kuralı Nedir?

DGS 0.5 ham puan kuralı sınavda sorulan Sayısal ve Sözel test gruplarından her ikisinden de 0.5 puan alacak şekilde net yapılması gerektiğidir. Öğrenci arkadaşlarımızın burada dikkat etmesi gereken bu kuralı sınav esnasında unutmamaları ve 0.5 ham puan kuralını geçmeleri gerektiğidir. Zira yarım puan kuralı yani her iki test grubunun birinden dahi 0.5 yarım puan alacak şekilde net yapılmadığı takdirde sınava giren adayın puanı hesaplanmayacaktır , diğer bir deyişle aday sınavdan “0” aldı olarak kabul edilecektir.

0.5 Ham Puan Kuralının DGS Sınavına Etkisi

0.5 Ham puan kuralı sınava fazlasıyla etki etmektedir. Zira sayısal veya sözel adayın hazırlanmış olduğu alandan full yapsa dahi diğer test grubundan 0.5 puan alacak şekilde net yapmaması durumunda sınavı geçersiz sayılacak. Geçen yıl yapılan DGS sınavında bu kural ilk kez uygulanmış ve 94 bin üzerindeki adayın puanı 0.5 ham puan kuralından dolayı hesaplanmamıştır.

2019 DGS’de 0.5 Ham Puan Kuralı Olacak Mı?

Bu yıl sınava hazırlanan öğrenci arkadaşlarımızı en çok sorduğu soruların başında hiç şüphe yok ki 2019 DGS de 0.5 ham puan kuralı olacak mı sorusu. Bu yılda yapılacak olan sınavda 0.5 ham puan kuralının olacağını ve yine geçen seneki gibi uygulanacağını söyleyebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı